Реформи є – підручників немає

Міністерство освіти України прийняло рішення «оновити» початкову освіту в школах. Розвантаження програм для початкових класів – процес болючий, і як всі реформи в Україні, затяжний.

Відтак, тепер не буде червоної ручки, а буде олівець для виправляння помилок, замість читання на швидкість – вироблення виразності. З підручників заберуть «нецікавих» радянських авторів. Натомість до програми введуть «актуальних» нових: Лариса Денисенко, Василь Голобородько, Ігор Січовик, Мар’яна Прохасько та Тарас Прохасько, Ірен Роздобудько, Марина та Сергій Дяченки тощо.

Все б нічого, але школу потрібно забезпечити новими хрестоматіями для літературного читання, які б містили твори сучасних авторів та іншими підручними, яких не вистачає. Оскільки до навчального року залишилось менше трьох тижнів, мало віриться, що вже 1 вересня підручники з’являться на учнівських партах, адже цей процес включає оголошення конкурсу, друк та розповсюдження.

У 2015 році учням 4 і 7 класів не пощастило – їм встигли змінити програму навчання, але не встигли надрукувати для неї підручники. Тому сотні тисяч школярів по всій Україні ходили до школи без жодного підручника, який відповідав би тій програмі, за якою вони навчалися. У вересні минулого року підручники замовили. Частину з них мала закупити держава, частину – місцева влада. Але навіть до кінця навчального року це зробити не вийшло.

Про те, чи є у роздільнянських школярів шанси вчасно отримати шкільні підручники, ми поцікавилися у заступника голови РДА М.В. Максименко:

– На сьогодні ми зробили все можливе аби пришвидшити цей процес. З  державного  бюджету для потреб Роздільнянського району було виділено 140 тисяч гривень на придбання підручників для учнів 4 та 7 класів.  Разом з  т.в.о. начальника відділу освіти Н.В. Красножон  за ці кошти замовили друк необхідної  кількості  підручників для 4 та 7 класів у відповідних видавництвах, які наразі збирають замовлення по всій Україні. Відповіді поки не отримали, але за попередніми даними, необхідна навчальна література може надійти у жовтні-листопаді.

Також відповідна робота проводиться щодо забезпечення підручниками учнів 8-х класів.

Проблема полягає не лише в тому, що підручників не вистачає для учнів  4, 7, 8 класів нового Державного стандарту базової і повної середньої освіти, проблема ще й в іншому – в загальноосвітніх навчальних  закладах  району є велика нестача підручників для учнів всіх класів.

Щоб виправити ситуацію було направлено відповідні  листи тимчасово виконуючому обов’язки директора Департаменту освіти та науки Н.О. Стельмах, а також Директору Одеського обласного інституту удосконалення вчителів В.А. Кавалерову з проханням посприяти у виділенні додаткової потреби у підручниках. Чекаємо відповідь.

Сьогодні залишається вірити, що розв’язати цю гостру проблему все ж вдасться і школярі таки будуть забезпечені підручниками в повному обсязі, адже від якісної освіти підростаючого покоління залежить майбутнє нашої держави.

Юлія ГАНГАН.

Залиште свій коментар